O produktech aquabotanicals

Proč používat naše produkty?

Protože jsou to produkty přírodní, krásné, užitečné pro kvalitu vody a pocházející přímo z oblastí, ze kterých pocházejí i typičtí obyvatelé  tropických akvárií která máme doma.

Naše přírodní produkty vypadají v akváriu krásně a přirozeně, poslouží živočichům jako úkryty a prvky pro rozdělování teritorií a navíc dokáží být celému akvarijnímu ekosystému i prospěšné.

Stejně tak jako ve volné přírodě totiž dodávají do vody rybám i rostlinám prospěšné třísloviny, flavonoidy, huminové látky a kyseliny a nabízejí ideální prostor pro vznik biofilmů, které poslouží jako substrát pro různé mikroorganismy či jako potrava pro některé obyvatele akvária. 

PSX_20200906_182111

Komu jsou naše produkty určené?

Každému akvaristovi, který má rád přírodní vzhled akvária, ať už se jedná o přírodní rostlinná akvária, biotopní nádrže nebo blackwater akvária. 

Naše produkty uvolňují do vodního sloupce lehké zabarvení spolu se spousty prospěšných látek přesně tak, jak se to děje v přírodě.

Vhodnou kombinací různých materiálů a způsobem jejich přípravy (délka varu, propláchnutí) můžeme sílu tohoto zabarvení regulovat a použít je i pro aquascaping rostlinných akvárií.

 IMG_20200810_195430 (1)

 

PROČ JSOU TŘÍSLOVINY, FLAVONOIDY A HUMINOVÉ LÁTKY PROSPĚŠNÉ?

  • tlumí stres u ryb, zpevňují pokožku, zlepšují imunitu ryb a odolnost vůči parazitům
  • zlepšují kvalitu vody pro vývoj jiker a plůdků
  • pomáhají udržovat stabilnější pH (purifikace)
  • jsou zdrojem živin pro rostliny
  • mírně okyselují vodu
  • antibakteriální účinek

Více informací o konkrétních produktech naleznete v našem Atlasu