Ořech Pterygota Alata

Buddha_Coconut_(7090275599)-4

 
forest  Pterygota Alata

pin  JIHOVÝCHODNÍ ASIE

pot  30 MINUT


Jestli hledáte alternativu ke "klasickému" kokosovému ořechu, něco co poslouží jako úkryt pro vaše živočichy, pak hledáte tento krásný plod - nazývaný také jako "Ořech Buddha" - pocházející ze stromu Pterygota Alata.

Tento listnatý strom se vyskytuje hlavně v oblastech východní Asie - jižní Číny, Indie, Bhutanu, Bangladeshi, Myanmaru, Thajska, Vietnamu, Malaysia či Filipín a dorůstá až do výšky úctyhodných 30 metrů.

Zajímavostí je, že jeho listy zůstávají stále zelené po celý rok a ještě více zajímavý je fakt, že každý list vypadá trošku jinak. I na stejném stromě. I proto se mu někdy přezdívá "Mad tree", tedy bláznivý strom.

DSCF9611

Ořech Buddha doporučujeme používat pouze pro teraristiku, neboť díky vysokému obsahu tříslovin a sacharidů dokáže způsobit krátkodobý bakteriální boom. 

Velikost ořechu se pohybuje od 8 až do 15cm.

Před použitím doporučujeme měkký vnitřek produktu vydlabat lžičkou a poté povařit ve vodě alespoň po dobu 30 minut a pak důkladně propláchnout pod tekoucí vodou.

 

 Icons made by Good Ware from www.flaticon.com


Aquabotanicals.cz na Firmy.cz

Doporučujeme: Intwo.cz - videography, Lukáš Slováček - makro fotografie
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení