Jak používat naše produkty

Jak naše produkty používat?

 

1. Výběr správných produktů pro vaše akvárium

 

Nejprve je třeba zvolit vhodné přírodniny. Víme že krásné jsou všechny, ale je třeba upravit výběr tak, aby byla skladba produktů vhodná jak k velikosti vašeho akvária, tak jeho obyvatel. Přírodní produkty se hodí do akvárií, kde jeho obyvatelé pocházejí z kyselejších vod. Přírodní produkty totiž přirozeně snižují PH. Je proto nutné znát potřeby Vámi chovaných živočichů. Používat tak naše produkty například v akváriu s tlamovci z Malawi, či s krevetkami, které vyžadují vyšší tvrdost a PH není vhodné. 

Důležitá je také velikost vybraných produktů - pokud máte například nano akvárium, rozhodně nemůžeme doporučit výběr velikých plodů jako je Sapucaia. Nejde jen o vizuální dojem kdy veliké plody zmenšují prostor a nepůsobí hezky. Jde i o to, že veškeré přírodniny uvolňují třísloviny a jiné prospěšné látky. Ale jako u všeho dobrého - ve správné míře! Do malých akvárií tedy patří malé přírodniny. 

2. Když máte vybráno je potřeba přírodniny připravit

 

Všechny naše produkty - vyjma listů a šišek - doporučujeme připravit před vložením do nádrže tímto způsobem:

  1. Propláchnout pod tekoucí vodou
  2. Povařit 20 - 60 minut
  3. Znovu propláchnout pod tekoucí vodou
  4. Postupně umísťovat do akvária. Je třeba mít na paměti, že přírodniny ovlivňují parametry vody. Je třeba přidávat je postupně, tedy například jen část z našich mixů, a postupně vyměňovat pokud už nebudou přírodniny a hezké.
  5. Ořech PTEROGYTA (BUDDHA) doporučujeme používat pouze pro teraristiku, neboť v akváriu může způsobit krátkodobý bakteriální boom díky vysokému obsahu sacharidů a tříslovin.


Proč doporučujeme naše produkty vařit?

  • hygiena (putují do vašeho akvária přes půl světa)
  • urychlení procesu saturace / nasáknutí vodou a klesnutí na dno
  • snížení obsahu tříslovin (pokud chceme snížit sílu zabarvení vody)

Není se třeba bát že bychom se varem zbavili všech prospěšných látek. Tyto produkty budou obohacovat vodu po několik týdnů i tak.

 

3. Další důležité informace k používání našich produktů
 

- Přírodniny vždy přidávejte postupně. Jednak aby akvárium nepůsobilo "přeplněně" a také aby se parametry vody neměnily náhle a proběhla postupná aklimatizace. Nezapomeňte, že přírodniny mění parametry vody směrem ke kyselé. Větší přírodniny mohou díky obsaženým sacharidům a jiným látkám vyvolat menší zákal. Ten ale většinou do 3 dní odezní.

- Produkty je potřeba také pravidelně obměňovat. Pokud už rozklad nepůsobí hezky, popřípadě produkt po vytažení nevoní dobře, vyměňte ho  za nový kus. To se týká především přírodnin s dutinou. Každé akvárium je jedinečné a každé má jiné parametry chemismu vody a v každém akváriu vydrží přírodniny různě dlouho. 

- Listy a šišky můžete ponechat k úplnému rozkladu. Záleží na Vašich preferencích.

- Přírodniny přirozeným rozkladem vypouštějí do vody spousty prospěšných látek. Zároveň ale kladou díky svému postupnému rozpadu větší nárok na údržbu. A to jak produktů samotných, tak celého akvária. Velké kusy jednou za čas vytáhněte, propláchněte, zkontrolujte.

 

 IMG_20200803_135355

 
Zpět do obchodu
Doporučujeme: Intwo.cz - videography, Lukáš Slováček - makro fotografie
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com