O nás

DSCF0477-444-3

 

Jmenuji se Lukáš a založil jsem společnost Aquabotanicals.cz proto, abych přinesl na český trh produkty, které jsem tu jako akvarista postrádal..

Takhle krátce a jednoduše by mohl znít příběh, který se skrývá za vznikem Aquabotanicals.cz.
Než jsem se ovšem dostal do období, kdy jsem se začal po těchto produktech poohlížet, uteklo několik let.

Přesněji 4 roky.

Začínal jsem asi jako každý akvarista. Tedy s notnou dávkou nadšení a plnou hlavou krásných a moderních "aquascapingových" akvárií, která jsem vídal na facebookových skupinách, diskuzích a fórech či youtubu.

Vystřízlivění přišlo velmi rychle. Prošel jsem si počátečním utrpením, které zná snad každý akvarista. Od všech druhů řas, zákalů až po nemoci akvarijních ryb, a trvalo mi několik let, než jsem si mohl říct: "Jo, tak teď už se mi to líbí". (No dobře, pořád nejsem spokojený) :)

16-9

Moje aktuální Juwel Rio 125

Postupem času jsem se dostal až do stádia, kdy jsem začal - na místo dnes moderních "uměleckých děl" - obdivovat spíše nádrže, které se víc podobají tomu, jak to opravdu v podvodním světě vypadá. Které jsou blíže přírodě. Ať už se jedná o různé konkrétní biotopy, přírodní nádrže, či blackwater akvária.

Jednoho dne jsem našel kdesi na webu neskutečné "blackwater" akvárium, které kombinovalo ve svém layoutu nenáročné rostliny, spousty dřeva, listí, kamene a také přírodních a exotických plodů a dekorací, které jsem do té doby pořádně neznal. Vypadalo to opravdu nádherně.

A tak jsem začal hledat. Nabídka akvarijních kořenů, kamenů, ale i některých listů - například Catappa - je dnes v naší republice poměrně široká. Sehnat tedy to, co člověk potřebuje, není až takový problém.

Ale ty exotické plodiny to byl oříšek. Zjistil jsem, že se jim říká "botanicals" (doteď jsem nenašel adekvátní české slovo) a dohledal jsem několik zahraničních prodejců, objevil jsem i jednotlivé plody tu a tam k prodeji v České republice (používají se k dekoracím na svatbách, květin a k jiným účelům), ale ucelenou nabídku s využitím pro akvaristy a jasným původem jsem v naší české kotlině nenašel.

titulka

 

A hlavně - chtěl jsem mít jistotu, že když něco takového pořídím, tak svému akváriu neublížím. Tedy, že tyto plody nejsou nijak chemicky ošetřené a že je bezpečné je použít i v prostředí se živými tvory.

Přesně v ten moment se mi zrodil v hlavě nápad, který dal vzniknout projektu, na jehož stránkách se právě nacházíte.

Začal jsem shánět kde a jak se k jednotlivým plodům dostat, zkoumat jak jsou či nejsou ošetřené, jestli jsou bezpečné pro obyvatele akvária, či zkoušet jak je donutit zůstat ve vodě, a jak se v ní chovají...

V létě tohoto roku pak nastal čas, kdy množství informací a produktů, které se mi podařilo sehnat bylo takové, že by bylo škoda nepodělit se s nimi i s Vámi, a to právě prostřednictvím stávajícího sortimentu na webu Aquabotanicals.cz.

Produkty, které Vám v Aquabotanicals.cz nabízím jsou čistě přírodní, prověřené, vyzkoušené a bezpečné produkty ze zdrojů, ke kterým mám důvěru.

Jelikož je společnost Aquabotanicals.cz stále na svém počátku, věřte, že stávající sortiment bude postupně přibývat a rozšiřovat se, protože se pro Vás nadále snažím nalézt, dovézt a vyzkoušet další a nové produkty a vymýšlet nové formy jejich použití.

Brzy se tak v nabízeném sortimentu objeví ne tak běžné exotické listy, nebo například kůry a směsi, které poslouží například k výluhům.

Pevně věřím, že si z naší aktualní nabídky vyberete, a že Vám naše produkty udělají radost a pomohou vytvořit krásný kousek přírody přesně dle Vašich představ.

 

Děkuji Vám za důvěru!

 

Lukáš

Aquabotanicals.cz