Raphia

159-1

 

forest  RAPHIA FARINIFERA

pin  AFRIKA, ASIE, MALESIE

pot  15 MINUT

 

Kůra, kterou nabízíme, pochází z listových čepelí stálezelené, tropické palmy Raphia Farinifera vyskytující se v nížinných a bažinatých lesích, na březích potoků a jiných vlhkých místech.

Původem především v Africe a Madagaskaru, ale rozšířená je již i v Americe či Asii. Jedná se o masivní otrněnou palmu s obrovskými listy.

 


Raphia_on_the_road_to_Ribaue_(9696404751)
Photo by: Ton Rulkens from Mozambique

 

Raphia je především využívána jako zdroj velice pevných vláken "rafie", ze kterých se vyrábí vše možné od provazů, oblečení až po dekorace, nádoby, košíky a podobně.

Listy se také používají jako stavební materiál.  Z povrchu listů se také získává vosk k výrobě kožních krémů, leštících vosků a svíček. Z nařízlého růstového vrcholu se získává sladká šťáva, která je zkvašována na palmové víno.

Raphia kterou nabízíme vypadá opravdu moc krásně. Dřevitá barva, veliká tuhost a pevnost. Pod vodou je to výborná alternativa k dnes moderním drobnějším kořenům.

Další kousek přírody do akvária, na kterém s oblibou hodují především šneci či krevetky. Velice dekorativní. Doporučujeme!

 

159-2

 


Aquabotanicals.cz na Firmy.cz

Doporučujeme: Intwo.cz - videography, Lukáš Slováček - makro fotografie
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Icons made by Good Ware from www.flaticon.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení